Фестиваль високого мистецтва Bouquet Kiev Stage

Фестивальне київське літо 2018 року вишукано фінішувало першим міжнародним фестивалем Bouquet Kiev Stage. Кияни на 11 днів занурились у красу історичних місць у серці столиці (основні події відбувалися в дворику Софії Київській і на Золотих воротах) й багатогранність високого мистецтва, її віртуозних творців і виконавців. Фестиваль проходив з 16 по 26 серпня у багатожанровому мультиформаті: Bouquet Kyiv Stage  об’єднав в щедрому букеті-дарунку симфонічну та камерну класику з джазом, експериментальною та електронною музикою, театром і visual art.

Чому Bouquet? Символ, який винайшов та подарував фестивалю художник Олександр Дубовик — це букет. Знак дара, гармонії і краси. Філософія цього символу лягла в основу фестивалю, який засновники Дому «МК» Євген Уткін та Ірина Буданська вирішили подарувати улюбленому Києву та Україні.

«Люди хочуть краси і радості серед зневіри і проблем. Під час фестивалю ми цю красу і радість щодня збирали у квітучий духмяний букет і дарували його глядачам і місту», — підсумував Євген Уткін.

Заступниця генерального директора з культурно-просвітницької діяльності Національного заповідника «Софія Київська» Кіра Петрачек вважає, що організація фестивалю Bouquet Kiev Stage була на найвищому рівні: «Неймовірні виконавці, потужна програма, чудова музика. Я думаю, що фестиваль став окрасою і Золотих воріт, і Софії Київської, і міста. Сподіваємось на подальшу співпрацю з Bouquet Kiev Stage».

Як це відбувалося зафільмували за допомогою сучасних технологій з використанням дронів команда Євгена Забарило з ГО «Культурна платформа Закарпаття», що займається комунікаційно-контентним дизайном для мультидисциплінарних проектів. Автори фільму обіграли символізм фестивального знаку через поєднання знань та інтуїції під музику київських авангардистів. Історія про Bouquet стане родзинкою й у фільмі про фестиваль, прем’єра якого запланована на кінець року.

Перший Bouquet даних про фестиваль:

  • Фестиваль відвідало 6 500 гостей. Щодня сцена Golden Gate дарувала радість 150-200 глядачам, Sophia Stage приймала 500-700 гостей. Найбільший концерт, що відбувся в Golden Gate, прийняв 223 гостя, в Sophia Stage – 812 відвідувачів.
  • Під час фестивалю прозвучали 3 світові прем’єри нових творів та відбулися 12 діалогів з лідерами думок «Під ясенем». На 4 сценах фестивалю виступило 7 світових хедлайнерів, 3 оркестри з 134 музикантами. Загалом артисти зіграли понад 100 творів світових та українських авторів.
  • У фестивалі брали участь 20 учасників вокально-диригентських воркшопів з 12 країн-учасниць. Концерт-звіт учасників воркшопів відвідало 350 військових дипломатів з різних країн.
  • Унікальна прозора сцена в Софії,  півкуля 14 метрів у діаметрі. Була втілена ідейна інтеграція символу фестивалю з двориком музейного комплексу за допомогою технологій: 13 екранів та 12 дзеркальних символів фестивалю.
  • Близько 100 приладів архітектурної підсвітки та 12 стробоскопів було змонтовано у кронах дерев, а не під ними, як це роблять зазвичай. Для підсвітки зали Golden Gate використали 40 приладів архітектурної підсвітки.
  • В організації фестивалю було задіяно 50 чоловік. 30 партнерів фестивалю.
  • За час фестивалю зробили та з вдячністю подарували 50 букетів “з характером” нашим шановним гостям.
  • Тільки через соціальні мережі інформацію про фестиваль, його програму та виконавців дізналися  590 562 людини.
  • Відео-тізер Bouquet Kiev Stage. City про Київ подивилося 55 000 людей. Для його зйомок 4 піаніста прокинулись о 4 ранку, щоб зіграти музику композитора Валентина Сильвестрова і засвідчити свою любов Києву.

Довідка:

Bouquet Kiev Stage — міжнародний фестиваль високого мистецтва, заснований у Києві влітку 2018 року Домом «Майстер Клас» та U Artist Music. Символіка фестивалю, Букет, – це сучасний мегасимвол, народжений київським художником та мислителем Олександром Дубовиком. Фестиваль ставить наголос на українському культурному контенті як частині світової культури, об`єднує мистецтво, освіту та новітні технології в єдиний культурний феномен сучасності.

Дім «Майстер Клас» почав свою історію 24 роки тому з джазових проектів на різних локаціях у співпраці з Олексієм Коганом. Потім були такі проекти, як фестиваль «JazzinKiev», ГогольФест, «Батько і Син» пам’яті Арсенія і Андрія Тарковських у співпраці з Тетяною Калініченко та NewEraOrchestra, проекти з Едуардом Артем’євим, Андрієм Жолдаком, Валентином Сильвестровим та багатьма іншими видатними сучасниками.
У Домі МК фестиваль проходить щотижня понад 10 років. Перший фестиваль класичної музики відбувся у 2013 році в партнерстві з U Artist Music. Це було поєднання майстер-класів, диригентського мистецтва та концертів за участі молодих диригенти з Австрії, Бразилії, Іспанії, Італії, Канади, США, України, Фінляндії, Швейцарії та Південної Кореї.

Фото
Видео