Фестиваль сучасного українського кіно в Авдіївці

З 1 по 4 квітня у місті Авдіївка Донецької області відбувся Фестиваль сучасного українського кіно. Авдіївка розташована фактично на лінії фронту, від окупованого Донецька її відділяє всього 13 кілометрів. На околицях міста майже не припиняються бойові дії, безліч житлових будинків зруйновано, але життя міста продовжується – сьогодні в Авдіївці мешкає близько 10 тисяч мешканців. У місті немає жодного кінотеатру (хоч раніше їх було чотири), тому до війни жителі містечка їздили дивитися фільми до кінотеатрів Донецька.

Фестиваль сучасного українського кіно мав на меті ознайомити жителів Авдіївки з останніми новинками національного кінематографу, а також виконати певну культурну місію, адже не дивлячись на постійний гуркіт гармат, культурне життя у місті має бути повноцінним.

Програма фестивалю, розрахована на дорослу та дитячу аудиторії, складалася з ігрових, документальних та анімаційних фільмів. Діти переглянули фільм-фентезі “Сторожова Застава”, фільм-мюзикл «Трубач», повнометражний мультфільм “Микита Кожум’яка” та анімаційну збірку пізнавальних казок «Моя країна – Україна».

У документальному блоці були представлені стрічки, що осмислюють сучасне та минуле України: “Будинок “Слово” – про сталінські репресії проти творчої інтелігенції України; «Школа №3» про школярів Миколаївки Донецької області, які розповідають, як їм живеться у прифронтовому місті; «Моя війна. Два життя Василя Сліпака»; «Війна химер» – про спробу бійця, який пройшов Іловайський котел, повернутися в мирне життя.

Дорослі глядачі побачили дві комедії – романтичну “Love sickness” (“Хвороба кохання”) та пригодницьку “Dzidzio Контрабас”, гостросюжетний історичний бойовик “Червоний” та воєнну драму “Кіборги”. Показ «Кіборгів» став важливою подією для Авдіївки, адже від Донецького аеропорту місто відділяють лише поле та лісосмуга. Перед початком фільми презентував актор Олег Шульга, який виконав одну з головних ролей в картині «Червоний».

Кінофестиваль в Авдіївці – четвертий етап довгострокового проекту «Українське кіно в Донбасі», ініційованого журналістом та волонтером Оленою Чередніченко. Проект, як і Фестиваль в Авдіївці, відбувається за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Організатор Фестивалю сучасного кіно в Авдіївці, який проходить за сприяння Військово-цивільної адміністрації м. Авдіївка – ГО АРТ ФОРУМ, партнери – Довженко-Центр : Dovzhenko Centre та Асоціація кіноіндустрії України “Film Industry Association of Ukraine”.

«Головна ідея проекту «Українське кіно на Донбасі» – залучення жителів Донецької та Луганської областей до єдиного культурного простору України, – каже Олена Чередніченко. – На жаль, наше сучасне кіно там майже невідоме. Але ж кінематограф є потужним засобом формування людської свідомості – і цей факт в умовах гібридної війни є питанням стратегічним».

Телефон:

(044) 354-66-44

E-mail:

email@email.com